Ujednolicone szczegółowe porównanie

Z Otwarty System Antyplagiatowy
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ujednolicone szczegółowe porównanie - jest narzędziem pochodnym od szczegółowego porównania. Zawiera on zestawienie wszystkich zapożyczeń jakie system OSA znalazł w danym dokumencie.

Zastosowanie

Przykładowy widok ujednoliconego szczegółowego porównania

Widok okna jest niemal identyczny z widokiem standardowego szczegółowego porównania. Różnica polega na tym, że na dokumencie sprawdzanym naniesione są wszystkie zapożyczenia po kliknięciu na które z prawej strony prezentowany jest dokument z którego pochodzi dane zapożyczenie. Można więc powiedzieć, że jest to widok zbiorczy dla wszystkich szczegółowych porównań.

Widok ten jest szczególnie użyteczny w przypadku kiedy ktoś kompilował pracę z bardzo wielu źródeł - a co za tym idzie wynik wyszukiwania antyplagiatowego zwrócił bardzo dużo pojedynczych zdań z różnych dokumentów.

Widok

Okno szczegółowego porównania składa się z dwóch obszarów:

  • Tabela pracy porównywanej (sprawdzanej)
  • Tabela prac podobnych ze zbioru referencyjnego (bądź NEKST)

Tabele takie zawierają podstawowe informacje o pracy (tytuł i autor) oraz treść oryginalną prac. Promotor może zaznajomić się z treścią obu prac. Dodatkowo w celu ułatwienia porównania wprowadzono mechanizmy pokazywania wspólnych fragmentów. Wystarczy kliknąć na początek fragmentu (zaznaczony innym kolorem) a odpowiednie cytaty zostaną zaznaczone na obu pracach. Można również zastosować przyciski w górnej części okna, które umożliwiają automatycznie przełączanie się po kolejnych fragmentach.

Zobacz też