Raport z analizy antyplagiatowej: Różnice pomiędzy wersjami

Z Otwarty System Antyplagiatowy
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Zobacz też)
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Raport z analizy antyplagiatowej''' jest wynikiem sprawdzania antyplagiatowego generowanym w postaci pliku '''pdf'''
+
'''Raport z analizy antyplagiatowej''' jest wynikiem sprawdzania antyplagiatowego generowanym w postaci plików '''PDF''' i '''HTML'''.
  
 
== Zawartość ==
 
== Zawartość ==
Raport zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat zapożyczeń pracy względem prac zgoromadzonych w OSIe lokalnej jak również z Internetem. Raport ten powinien zostać wydrukowany w celu archiwizacji wraz z pracą pisemną. Na raporcie powinien zostać złożony podpis promotora pracy świadczący o "czystości" pracy względem plagiatu. Raport jest streszczeniem danych jakie prezentuje [[system OSA]] w trakcie dokonywania badania. Promotor powinien zapoznać się ze szczegółowymi wynikami pracy jeśli raport wskazuje na pewne niepokojące wskaźniki mogące świadczyć o niesamodzielności dyplomanta w procesie pisania pracy.
+
Raport PDF zawiera '''skrócone''' informacje na temat zapożyczeń z prac zgromadzonych w bazie lokalnej jak również w Internecie. Raport ten powinien zostać wydrukowany w celu archiwizacji. Na wydruku promotor powinien zaznaczyć sposób dalszego postępowania z pracą i potwierdzić to własnoręcznym podpisem. Raport jest streszczeniem danych jakie prezentuje [[system OSA]] po dokonaniu badania. Promotor '''zawsze''' powinien zapoznać się ze szczegółowymi wynikami tego badania dostępnymi w systemie. Trudno jest bowiem wyrokować o plagiacie z samych liczb w raporcie PDF.
 +
Począwszy od wersji 4.3.1 system umożliwia przesłanie użytkownikowi '''pełnego''' raportu antyplagiatowego w formie pliku HTML. Służy temu przycisk ''' Raport pełny''' w zakładce '''Szczegóły''' zlokalizowany tuż obok przycisku ''' Raport PDF'''. Plik HTML po otwarciu z pomocą jednej z popularnych przeglądarek  internetowych (Google Chrom, Firefox, Internet Explorer, Microsof Edge, Opera, Safari) umożliwia obejrzenie pełnych wyników analizy antyplagiatowej, bez logowania do OSA, ale w takiej samej formie, jak podczas pracy z systemem.
 +
 
 +
== Cechy ==
 +
* Tytuł pracy na raporcie PDF jest odnośnikiem do systemu OSA prowadzącym do [[Widok szczegółów pracy|widoku szczegółów pracy]].
 +
* Kolejne liczby porządkowe w tabelach elektronicznej wersji pliku pdf (wyniki w bazie i NEKST) są jednocześnie linkami do widoku [[Szczegółowe porównanie|szczegółowego porównania]] tej pracy w systemie.
 +
 
 +
'''Uwaga!'''
 +
Wg. ustawy dostęp do raportu szczegółowego ma dostęp promotor lub członek PKA.
 +
Stąd wspomniane wyżej linki prowadzą najpierw do strony logowania systemu OSA - a następnie
 +
sprawdzane jest czy osoba zalogowana jest właścicielem pracy (jest jej promotorem).
 +
Tylko wtedy wyniki mogą zostać wyświetlone.
  
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==

Aktualna wersja na dzień 12:04, 28 sty 2018

Raport z analizy antyplagiatowej jest wynikiem sprawdzania antyplagiatowego generowanym w postaci plików PDF i HTML.

Zawartość

Raport PDF zawiera skrócone informacje na temat zapożyczeń z prac zgromadzonych w bazie lokalnej jak również w Internecie. Raport ten powinien zostać wydrukowany w celu archiwizacji. Na wydruku promotor powinien zaznaczyć sposób dalszego postępowania z pracą i potwierdzić to własnoręcznym podpisem. Raport jest streszczeniem danych jakie prezentuje system OSA po dokonaniu badania. Promotor zawsze powinien zapoznać się ze szczegółowymi wynikami tego badania dostępnymi w systemie. Trudno jest bowiem wyrokować o plagiacie z samych liczb w raporcie PDF. Począwszy od wersji 4.3.1 system umożliwia przesłanie użytkownikowi pełnego raportu antyplagiatowego w formie pliku HTML. Służy temu przycisk Raport pełny w zakładce Szczegóły zlokalizowany tuż obok przycisku Raport PDF. Plik HTML po otwarciu z pomocą jednej z popularnych przeglądarek internetowych (Google Chrom, Firefox, Internet Explorer, Microsof Edge, Opera, Safari) umożliwia obejrzenie pełnych wyników analizy antyplagiatowej, bez logowania do OSA, ale w takiej samej formie, jak podczas pracy z systemem.

Cechy

  • Tytuł pracy na raporcie PDF jest odnośnikiem do systemu OSA prowadzącym do widoku szczegółów pracy.
  • Kolejne liczby porządkowe w tabelach elektronicznej wersji pliku pdf (wyniki w bazie i NEKST) są jednocześnie linkami do widoku szczegółowego porównania tej pracy w systemie.
Uwaga!
Wg. ustawy dostęp do raportu szczegółowego ma dostęp promotor lub członek PKA. 
Stąd wspomniane wyżej linki prowadzą najpierw do strony logowania systemu OSA - a następnie 
sprawdzane jest czy osoba zalogowana jest właścicielem pracy (jest jej promotorem). 
Tylko wtedy wyniki mogą zostać wyświetlone.

Zobacz też