Jak pracujemy

Z Otwarty System Antyplagiatowy
Wersja z dnia 13:11, 8 paź 2015 autorstwa Acacko (dyskusja | edycje)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Podczas pracy nad rozwojem systemu pracujemy z wykorzystaniem tak zwanej zwinnej metodyki prowadzenia projektów inaczej Agile.

Agile jest metodyką idealnie sprawdzającą się w projektach będących w ciągłym rozwoju i otwartych na częste modyfikacje. Jest jedną z najczęściej dzisiaj stosowanych metodyk a jej popularność stale rośnie. Jej najważniejsze postulaty są przedstawione w manifeście Agile.


Wydawanie nowych wersji

Cały proces tworzenia oprogramowani dzielony jest na iteracje które w przypadku wykorzystywanej metodyki Scrum nazywane są Sprint'ami. W ramach danej iteracji, trwające zwykle od dwóch do czterech tygodni, tworzona jest kolejna ulepszona wersja systemu przekazywana uczelniom do instalacji. Na bieżąco też staramy się aktualizować wykryte błędy wydając wersje pośrednie. Cały proces prezentuje poniższy diagram:

Agile.png

Zgłaszanie postulatów

To czym aktualnie się zajmujemy podyktowane jest bieżącymi potrzebami uczelni zrzeszonych w MUCI. Poprzez system Redmine każdy może zgłaszać swoje postulaty, które są przekazywane do zaimplementowania w kolejnych iteracjach.

Wersja demo

Każda uczelnia ma dostęp do maszyny demo.osaweb.pl, na której jest zainstalowany aktualna ostatnia stabilna wersja systemu. Dzięki niej można zapoznać się ze zmianami przed wdrożeniem ich na swoim serwerze.

Wsparcie

Wszystkim uczelniom zrzeszonym w MUCI zapewniamy wsparcie techniczne w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.