Dodawanie dokumentu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Otwarty System Antyplagiatowy
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Zobacz też)
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Dodawanie dokumentu''' do [[System OSA|systemu OSA]] jest podstawową operacją prowadzącą finalnie do wygenerowania raportu na temat zapożyczeń znalezionych w pracy w trakcie sprawdzania antyplagiatowego. W trakcie tej operacji praca zostaje dodana do bazy OSY lokalnej a następnie uruchamiana jest procedura sprawdzania pracy z [[Baza referencyjna|bazą referencyjną]].
+
'''Dodawanie dokumentu''' do [[System OSA|systemu OSA]] jest podstawową operacją prowadzącą finalnie do wygenerowania raportu na temat zapożyczeń znalezionych w pracy w trakcie sprawdzania antyplagiatowego. W tej operacji praca zostaje dodana do bazy OSY lokalnej a następnie uruchamiana jest procedura jej sprawdzania z [[Baza referencyjna|bazą referencyjną]] oraz z Internetem.
  
 
[[Plik:Dodaj prace.png]]
 
[[Plik:Dodaj prace.png]]
  
 
==Opis czynności==
 
==Opis czynności==
Dodawanie pracy do systemu odbywa się poprzez zakładkę '''Dodaj dokument''' w menu głównym programu. OSA wymaga do sprawdzenia antyplagiatowego samej treści pracy. Można ją dostarczyć na dwa sposoby:  
+
Dodawanie pracy do systemu odbywa się poprzez zakładkę '''Dodaj dokument''' w menu głównym programu. OSA wymaga samej treści pracy. Można ją dostarczyć na dwa sposoby:  
# wskazanie pliku na własnym komputerze, który zostanie pobrany przez OSĘ a następnie przeparsowany do tekstu. Obsługiwane formaty plików: '''doc, docx, rtf, pdf, txt, odt'''
+
# wskazanie pliku na własnym komputerze, który zostanie pobrany przez OSĘ a następnie zamieniony na tekst. Obsługiwane formaty plików: '''doc, docx, rtf, pdf, txt, odt''',
# poprzez wklejenie tekstu pracy w okno widoczne na stronie
+
# poprzez wklejenie tekstu pracy w okno widoczne na stronie.
  
Po naciśnięciu przycisku '''Prześlij pracę''' OSA zapyta się o ''metadane'' pracy, które nauczyciel powinien wypełnić. Wymagane są: tytuł, autor, typ pracy, język pracy, promotor. Zalecamy jednak uzupełnienie wszystkich informacji. Część informacji może zostać przez OSĘ wyciągnięte z tekstu pracy - wtedy dane te będą wstępnie już wypełnione.
+
Po naciśnięciu przycisku '''Prześlij pracę''' OSA zapyta się o ''metadane'' pracy, które użytkownik powinien wypełnić. Wymagane są: tytuł, autor, typ pracy, język pracy, promotor. Zalecamy jednak uzupełnienie wszystkich pól. Część informacji może zostać przez OSĘ wyciągnięta z tekstu pracy - wtedy dane te będą wstępnie już wypełnione.
  
Po prawidłowym wypełnieniu metryki pracy i naciśnięciu '''Prześlij pracę''' system przekierowuje na stronę [[Widok szczegółów pracy|Szczegółów pracy]] gdzie nauczyciel może zobaczyć raporty z postępowania antyplagiatowego.
+
Po prawidłowym wypełnieniu metryki pracy i naciśnięciu '''Prześlij pracę''' system przekierowuje na stronę [[Widok szczegółów pracy|Szczegółów pracy]] gdzie użytkownik może zobaczyć raporty z postępowania antyplagiatowego.
  
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==
 
* [[Widok szczegółów pracy]]
 
* [[Widok szczegółów pracy]]
* [[Statystyki słów]]
+
 
 +
[[Category:Dokumentacja użytkownika]]

Aktualna wersja na dzień 22:53, 26 paź 2015

Dodawanie dokumentu do systemu OSA jest podstawową operacją prowadzącą finalnie do wygenerowania raportu na temat zapożyczeń znalezionych w pracy w trakcie sprawdzania antyplagiatowego. W tej operacji praca zostaje dodana do bazy OSY lokalnej a następnie uruchamiana jest procedura jej sprawdzania z bazą referencyjną oraz z Internetem.

Dodaj prace.png

Opis czynności

Dodawanie pracy do systemu odbywa się poprzez zakładkę Dodaj dokument w menu głównym programu. OSA wymaga samej treści pracy. Można ją dostarczyć na dwa sposoby:

  1. wskazanie pliku na własnym komputerze, który zostanie pobrany przez OSĘ a następnie zamieniony na tekst. Obsługiwane formaty plików: doc, docx, rtf, pdf, txt, odt,
  2. poprzez wklejenie tekstu pracy w okno widoczne na stronie.

Po naciśnięciu przycisku Prześlij pracę OSA zapyta się o metadane pracy, które użytkownik powinien wypełnić. Wymagane są: tytuł, autor, typ pracy, język pracy, promotor. Zalecamy jednak uzupełnienie wszystkich pól. Część informacji może zostać przez OSĘ wyciągnięta z tekstu pracy - wtedy dane te będą wstępnie już wypełnione.

Po prawidłowym wypełnieniu metryki pracy i naciśnięciu Prześlij pracę system przekierowuje na stronę Szczegółów pracy gdzie użytkownik może zobaczyć raporty z postępowania antyplagiatowego.

Zobacz też